Klubin kurssitalenterit on nyt julkaistu! Tästä näet koko kalenterin yhdellä silmäyksellä. Tarkemmat kurssikohtaiset tiedot asianomaisilla sivuilta.

Hei kaikki keskiviikon alkeiskurssilaiset – nyt on loistava sauma hypätä rohkeasti mukaan myös maanantain jatkoryhmiin! Olemme viilanneet syksyn lukujärjestystä niin, että siirtyminen alkeista eteenpäin on tehty mahdollisimman pehmeäksi ja mukavaksi. Juju piilee siinä, että olemme lomittaneet maanantain ja keskiviikon lajeja fiksusti keskenään.
Käytännössä voit esimerkiksi palautella mieliin fuskun perusaskeleita ensin parilla keskiviikon fuskutunnilla, jonka jälkeen voit turvallisin mielin siirtyä maanantain fuskutunneille. Ja mikä parasta, jos taidot ja into riittävät keskitasolle asti, pääset nauttimaan fuskun saloista jopa neljä viikkoa putkeen!
Sama joustava meininki jatkuu läpi syksyn myös muissa lajeissa. Vastaavaa lomittelua on luvassa muun muassa foksin, tangon, bugin, salsan, cha-chan ja hitaan valssin pyörteissä. Nyt on siis täydellinen hetki antaa tanssin viedä ja lähteä kokeilemaan uusia haasteita hymy huulilla. Nähdään parketilla! 💃🕺

